Print
Category: Конкурс работ исследовательского характера по учебным предметам «Беларуская мова», «Беларуская літаратура», «Обществоведение», «Всемирная история», «История Беларуси»

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) па вучэбных прадметах «Беларуская мова», «Беларуская літаратура»

Победители республиканского конкурса работ исследовательского характера (конференции) учащихся по учебным предметам «Всемирная история», «История Беларуси», «Обществоведение»

 

График подключений для участия в заключительных этапах республиканских конкурсов работ исследовательского характера (конференций) учащихся по учебным предметам «Обществоведение», «Всемирная история», «История Беларуси», «Беларуская мова», «Беларуская літаратура»

Технические требования к подключению заключительных этапов республиканских конкурсов работ исследовательского характера (конференций) учащихся по учебным предметам «Обществоведение», «Всемирная история», «История Беларуси», «Беларуская мова», «Беларуская літаратура»

 

 Секцыя «Лінгвістыка»
(вучэбны прадмет «Беларуская мова»)


п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку вучня, які выступае на конкурсе

Клас, поўная назва ўстановы адукацыі

1.

Бінкевіч Юлія Мікалаеўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй Івацэвіцкага раёна» Брэсцкай вобласці

2. 

Войткус Іван Аляксандравіч

вучань ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Мікашэвіцкая гімназія імя У. І. Нядзведскага» Лунінецкага раёна Брэсцкай вобласці

3. 

Яўсейчык Ульяна Дзмітрыеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 г. Баранавічы» Брэсцкай вобласці

4.

Дзянісаў Дзмітрый Сяргеевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Віцебскае кадэцкае вучылішча»

5.

Лукашэвіч Наталля Яўгеньеўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Варапаеўская сярэдняя школа Пастаўскага раёна» Віцебскай вобласці

6.

Рудзько Кацярына Андрэеўна

вучаніца ІX класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 2 г. Віцебска»

7.

Дзялец Іван Ігаравіч

вучань Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 51 г. Гомеля»

8. 

Зялёная Вілорыя Віктараўна

вучаніца XІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 10 г. Светлагорска» Гомельскай вобласці

9.

Яхнавец Яна Мікалаеўна

вучаніца XІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія г. Светлагорска» Гомельскай вобласці

10. 

Вітовіч Іван Аляксандравіч

вучань ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 5 г. Масты» Гродзенскай вобласці

11.

Гваздоўская Ангеліна Леанідаўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Пагародзенская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

12.

Юхневіч Уладзіслаў Вітальевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Жырмунская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

13. 

Будзько Аксана Сяргееўна

вучаніца ХІ класа ўстановы адукацыі «Гімназія № 35 г. Мінска»

14. 

Грышукова Алена Сяргееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 2 г. Мінска»

15.

Дубровін Цімафей Алегавіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 12 г. Мінска»

16.

Заломаў Раман Андрэевіч 

вучань XІ класа ўстановы адукацыі «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй»

17.

Собаль Яўгенія Іванаўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Халопеніцкая сярэдняя школа імя М. Багдановіча Крупскага раёна» Мінскай вобласці

18.

Цялега Дар'я Сяргееўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 12 г. Барысава» Мінскай вобласці

19.

Кавалькоў Максім Вітальевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сласцёнаўскі вучэбна-педагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» Чавускага раёна Магілёўскай вобласці

20.

Лемцюгова Лізавета Фёдараўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 10 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці

21. 

Хартановіч Іван Аляксандравіч

вучань XІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Магілёўская гарадская гімназія № 1»

 

Секцыя «Літаратуразнаўства»
(вучэбны прадмет «Беларуская літаратура»)

п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку вучня, які выступае на конкурсе

Клас, поўная назва ўстановы адукацыі

1.

Куцко Дана Азізаўна

 

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй Івацэвіцкага раёна» Брэсцкай вобласці

2.

Машэй Мікіта Аляксандравіч

вучань XІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 1 г. Баранавічы» Брэсцкай вобласці

3. 

Рабчынская Дзіяна Валянцінаўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Дзіцячы сад-сярэдняя школа № 4 г. Кобрына» Брэсцкай вобласці

4. 

Кавалькова Ганна Ігараўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 2 г. Віцебска »

5. 

Краўцова Дар’я Дзмітрыеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 г. Віцебска імя Ж. І. Алфёрава»

6.

Сяроў Аляксей Аляксандравіч

вучань ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Азярэцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна» Віцебскай вобласці

7. 

Руцкая Марыя Андрэеўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 71 г. Гомеля»

8. 

Сідаровіч Ангеліна Алегаўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 30 г. Гомеля»

9. 

Цімашэнка Наталля Сяргееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 51 г. Гомеля»

10.

Дабрадушанка Любоў Дзмітрыеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 35 імя М. А. Волкава г. Гродна»

11.

Санько Кацярына Андрэеўна

вучаніца X класа дзяржаўнай установы адукацыі «Вялікаэйсмантаўская сярэдняя школа» Бераставіцкага раёна Гродзенскай вобласці

12.

Сцефановіч Анжаліка Андрэеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 26 г. Гродна»

13.

Васілеўская Дар’я Сяргееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 4 г. Мінска»

14.

Дзюрава Ілона Ігараўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 2 г. Мінска»

15.

Сало Настасся Сяргееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 109 г. Мінска»

16.

Кіпель Валерыя Аляксандраўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Атраднаўская сярэдняя школа Любанскага раёна» Мінскай вобласці

17.

Корнева Паліна Дзянісаўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Беларускамоўная гімназія № 2 г. Барысава» Мінскай вобласці

18.

Шам Аліна Дзмітрыеўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 8 г. Жодзіна» Мінскай вобласці

19.

Камарова Дзiяна Васiльеўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 28 г. Магілёва»

20.

Камкова Паліна Вітальеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Княжыцкая сярэдняя школа» Магілёўскага раёна Магілёўскай вобласці

21.

Шкрэдава Ангеліна Аляксандраўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г. Горкі» Магілёўскай вобласці

 

Секция «История – культурное наследие и современность»
(учебные предметы «История Беларуси», «Всемирная история»)


п/п

Фамилия, имя, отчество учащегося, который выступает на конкурсе

Класс, полное название учреждения образования

1.  

Вишенько Никита Владимирович

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа д. Вистычи» Брестского района Брестской области

2.

Ильина Кристина Геннадьевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 9 г. Кобрина» Брестской области

3.

Самуйлик Анастасия Игоревна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 11 г. Пинска» Брестской области

4.

Гембицкий Кирилл Русланович

учащийся Х класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 4 г. Поставы» Витебской области

5.

Довгилова Арина Ивановна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Витебское кадетское училище»

6.

Караваева Юлия Викторовна

учащаяся ІХ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 1 г. Полоцка» Витебской области

7.

Давыдов Максим Евгеньевич

учащийся ІХ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 61 г. Гомеля»

8.

Кузнецов Андрей Алексеевич

учащийся ІХ класса государственного учреждения образования «Сутковский детский сад – средняя школа Лоевского района» Гомельской области

9.

Федорович Ольга Сергеевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 6 г. Жлобина» Гомельской области

10.

Буркас Никита Александрович

учащийся ІХ класса государственного учреждения образования «Лунненская средняя школа имени Героя Советского Союза Ивана Шеремета» Мостовского района Гродненской области

11.

Катанекша Дарья Дмитриевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Учебно-педагогический комплекс Лелюкинский детский сад-средняя школа» Ивьевского района Гродненской области

12.

Миклашевич Екатерина Александровна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия № 4 г. Гродно»

13.

Аванесова Диана Вадимовна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия № 38 г. Минска»

14.

Зинченко Маргарита Игоревна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования Гимназия № 42 г. Минска лауреата Нобелевской премии Ж. И. Алферова»; учреждение образования «Минский государственный дворец детей и молодежи»

15. 

Филиманюк Евгений Александрович

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия № 35 г. Минска»

16.

Доморад Алина Сергеевна

учащаяся Х класса государственного учреждения образования «Учебно-педагогический комплекс Пасекский детский сад – средняя школа» Стародорожского района Минской области

17.

Сахар Павел Викторович

учащийся Х класса государственного учреждения образования «Шашковская средняя школа» Столбцовского района Минской области

18.

Янушко Иван Александрович

учащийся ІХ класса государственного учреждения образования «Песочанский учебно-педагогический комплекс детский сад – базовая школа имени С. А. Умрейко» Копыльского района Минской области

19.

Беляев Максим Вадимович

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 34 г. Могилева»

20.

Ластовкин Денис Владимирович

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 8 г. Могилева»

21.

Тихонович Кристина Михайловна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Липеньский учебно-педагогический комплекс детский сад – средняя школа» Осиповичского района Могилевской области

 

Секция «Человек и современное общество»
(учебный предмет «Обществоведение»)


п/п

Фамилия, имя, отчество учащегося, который выступает на конкурсе

Класс, полное название учреждения образования

1. 

Сидорович Александра Вячеславовна

учащаяся Х класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 10 г. Пинска» Брестской области

2.

Семашко Елизавета Андреевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия № 3 г. Барановичи» Брестской области

3.

Сукало Анастасия Игоревна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Учебно-педагогический комплекс Почаповская детский сад-средняя школа» Барановичского района Брестской области

4. 

Кралько Арина Евгеньевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Лицей г. Новополоцка» Витебской области

5.

Крупенькова Елизавета Леонидовна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 11 г. Витебска»

6.

Николаенко Ярослав Валерьевич

учащийся Х класса государственного учреждения образования «Гимназия № 4 г. Витебска“

7. 

Демиденко Артём Алексеевич

учащийся Х класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 3 г. Хойники» Гомельской области

8.

Карпенко Анастасия Дмитриевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 2 г. Гомеля имени Г.М.Склезнёва»

9. 

Кожедуб Елизавета Вячеславовна

учащаяся Х класса государственного учреждения образования «Ельская районная гимназия» Гомельской области

10.

Матусевич Валентина Мирославовна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Дотишская средняя школа» Вороновского района Гродненской области

11.

Сидорович Марк Андреевич

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 15 имени Д. М. Карбышева г. Гродно»

12.

Ситько Алеся Дмитриевна

учащаяся ІХ класса государственного учреждения образования «Гродненская городская гимназия»

13.

Высоцкая Александра Андреевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 86 г. Минска»

14.

Грицкевич Александр Андреевич

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия № 1 имени Ф. Скорины г. Минска»

15.

Тарасевич Антонина Анатольевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Гимназия №61 г. Минска»

16.

Косач Елена Евгеньевна

учащаяся Х класса государственного учреждения образования «Жодинская женская гимназия» Минской области

17.

Подрецкая Ксения Валерьевна 

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 9 г. Жодино» Минской области

18.

Рунцо Елизавета Сергеевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Боровлянская гимназия» Минского района Минской области

19.

Короткина Александра Витальевна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Вейнянская средняя школа» Могилевского района Могилевской области

20.

Прокопович Иван Алексеевич

учащийся ХІ класса государственного учреждения образования «Средняя школа № 4 г. Осиповичи» Могилевской области

21.

Пчелова Полина Владимировна

учащаяся ХІ класса государственного учреждения образования «Гиженская средняя школа» Славгородского района Могилевской области

 

Для надежной организации работы секций необходимо выполнить следующие условия:

Возможность пробного входа, проверки демонстрации презентаций и других материалов будет предоставлена участникам в понедельник 22 февраля 2021 г. с 10:00 до 11:00 (для секций «Лінгвістыка», «Літаратуразнаўства»), с 11:00 до 12:00 (для секций «История – культурное наследие и современность», «Человек и современное общество») по ссылке: https://zoom.us/j/6860946892, идентификатор конференции: 686 094 6892.

В день работы конкретной секции для всех желающих будет открыта возможность подключиться к конференции с 8:30 до 8:50.

В случае возникновения вопросов и проблем при входе в электронный кабинет просим обращаться к начальнику управления дистанционных образовательных услуг Юстинской Гюльнаре Мансуровне по телефону: +375 (29) 640 39 19.

Последовательность выступлений соответствует списку участников заключительного этапа республиканских конкурсов работ исследовательского характера (конференций) учащихся по учебным предметам «Белорусский язык», «Белорусская литература», «Обществоведение», «Всемирная история», «История Беларуси», размещенному на национальном образовательном портале.

Формат работы секций (представление работ) – выступление с докладом с использованием мультимедийной презентации.

Время выступления с докладом – до 10 минут, стандартное время обсуждения – до 5 минут.

Обращаем внимание на то, что во время выступления, помимо демонстрации презентации, должна быть подключена видеокамера, через которую можно будет видеть докладчика.

Итоги работы каждой секции будут подведены после заседания жюри соответствующей секции, а на следующий день после заседания жюри, будут размещены на национальном образовательном портале adu.by.